Drukarnia cyfrowa końskie

Drukarnia cyfrowa

Druk cyfrowy jest powszechnie użytkowany w punktach druku.

Zaletami druku cyfrowego jest przede wszystkim wysoka jakość, która zbliżona jest do offsetu. Druk da się zrobić na różnych podłożach. Przy całkowitej obróbce cyfrowej da się dokonać zmian kolorystycznych oraz skalowania. Sam czas druku jest w dużej mierze niższy niż przy druku przy użyciu podstawowej drukarki.
Druk cyfrowy znajduje zastosowanie szczególnie przy potrzebie wydruku materiałów informacyjnych w malutkich nakładach, np. ulotki a także plakaty reklamowe, katalogi, wizytówki, itp.

 

Druk cyfrowy da się wyznaczyć za pomocą danych komputerowych albo nośnika, więc mnóstwo drukarni daje szansę zlecenia wydruku przez stronę online czy też wiadomość e-mail. Jest to niesłychanie dobre i zachęcające wyjście dla odbiorców, dlatego że nie wychodząc z domu czy też z miejsca pracy mogą załatwić konieczne dokumenty co znacznie usprawnia realizowanie codziennych obowiązków. Ponad to mnóstwo drukarni online daje szansę samodzielnej personalizacji wyglądu każdego druku czy też wybrania gotowego już wzoru co daje możliwość by utworzyć szczególną formę np. ulotek. Drukarnia cyfrowa na ogół proponuje druk ekspresowy kiedy pragniemy wykonać usługę na miejscu, przy zleceniu druku online przeważnie wraz z dostawą materiału może trwać to kilka dni. Koszt przy małym nakładzie jest stosunkowo nie duża, aczkolwiek kiedy decydujemy się na większy nakład druku bardziej rentowny jest druk offset.